tarh_cucoriedka_web.jpg
​Náš príbeh

Inšpirovala nás myšlienka, že nie sú cestoviny ako cestoviny. Sme dve priateľky, ktoré sa rozhodli okrem podnikania skúsiť aj niečo nové. Chceli sme priniesť na trh najmä kvalitné alternatívy už známych výrobkov v menej tradičnom šate. Krásne sfarbenie našim cestovinám dodávajú sušené vajcia a paradajky, kurkuma, bazalka, chilli, kakao, čučoriedky, špenát, cvikla či tekvica. Naše cestoviny neobsahujú potravinárske farbivá ani iné prídavné látky a väčšina surovín je slovenského pôvodu. Náš sortiment je široký, okrem ochutených cestovín vyrábame trojvaječné cestoviny z hrubej pšeničnej múky, semolinové a špaldové cestoviny.

Našimi prvými odberateľmi boli obecné obchodíky popradského a kežmarského okresu. Neskôr pribudli predajne firiem Velička, Paciga, Megas a Perkins, niekoľko škôl, reštaurácie a hotely. Zo zahraničných odberateľov treba spomenúť PS Bohémia Kopřivnice.

V roku 2016 sme v letáku firmy Kaufland v.o.s. objavili ponuku na spoluprácu s regionálnymi výrobcami. Prihlásili sme sa a odvtedy s Kauflandom spolupracujeme. V súčasnosti naše cestoviny nájdete v predajniach v Poprade, Kežmarku, Spišskej Novej Vsi a Starej Ľubovni. V ponuke sú napríklad ochutené široké rezance (špenátové, bazalkové a chilly) a vlnky mix, s rovnakým podielom vaječných a ochutených špenátových a paprikových cestovín.

Od roku 2017 dodávame niťovky, kolienka, tarhoňu, vlnky mix a špenátové široké rezance aj do predajní Billa v Poprade, Svite, Kežmarku, Levoči, a Spišskej Novej Vsi.

Naše semolinové cestoviny odoberajú aj niektoré pizzérie.

Na otázku, ktoré sú naše najobľúbenejšie, odpovedáme všetky,  pretože si za nimi stojíme. Sú nenáročné na prípravu, veľmi chutné a zakaždým iné. Nepotrebujete veľa ingrediencií a na obaloch nájdete aj jednoduchý recept ako inšpiráciu. Aktuálnou novinkou sú zemiakové vlnky. Ochutnajte.

Výhodou malej firmy je schopnosť splniť aj najnáročnejšie predstavy zákazníkov. Potrebujete päť alebo sedemvaječné cestoviny? Chcete na oslave prekvapiť zelerovými rezancami? Hľadáte praktický a originálny darčekový kôš? Pri odbere 15kg a viac zákazníkom vyrobíme cestoviny na objednávku. Rozvoz zabezpečujeme v okresoch Poprad, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Spišská Nová Ves, po dohode aj v iných častiach Slovenska.  

tarh_spald_web.jpg

GALÉRIA